Aktivnosti Novosti Školska 2019-2020

Uspešno realizovani programerski projekti učenika drugog razreda

Učenici drugog razreda su u okviru predmeta programiranje i programski jezici imali zadatak da urade projekte, odnosno da kreiraju različite aplikacije kroz koje su na interesantan način predstavili deo gradiva iz drugih predmeta koje imaju u Smart gimnaziji.

Učenici su se podelili u grupe i svaki tim je izabrao predmet za koji je kreirao odgovarajuću aplikaciju koju bi profesor tog predmeta moglao da koristi u svojoj redovnoj nastavu. Aplikacije su kreirane u programskom jeziku C#, a bile su različitog tipa: kvizovi, pravljenje lekcija za različite predmete, testova, sudoku, računanje BMI indeksa telesne mase, testovi ličnosti iz psihologije, neme karte iz geografije, itd.

Pored C#, neki učenici su se dodatno potrudili i koristili SQL, relacioni upitni jezik, koji uče u trećoj godini, Bunifu framework, kao i različite alate za obradu fotografija, kako bi njihova aplikacija, pored funkcionalnosti koje sadrži, i lepo izgledala.

Učenici su prezentovali svoje projekte uživo na onlajn času kod profesorke Tatjane Karalić i za projekte dobili ocenu.