Računarska gimnazija Smart vrši ONLAJN UPIS TREĆEG ODELJENJA u novu školsku 2020/21. godinu

Računarska gimnazija Smart vrši ONLAJN UPIS TREĆEG ODELJENJA u novu školsku 2020/2021 godinu u dva roka:

• u predupisnom roku – potpisivanje predugovora uz pravo na popust (ušteda 720€) vrši se do prijemnog ispita iz matematike koji se polaže u Računarskoj gimnaziji Smart;
  • u redovnom roku koji propiše Ministarstvo prosvete, nauke i tehnologije.

Koji je prvi korak za upis?

Svi zainteresovani za polaganje prijemnog ispita iz matematike u Smart gimnaziji za školsku 2020/21. godinu mogu da se prijave i dobiju više informacija svakog radnog dana od 9 do 19h putem telefona 021/300-4296 ili 065 /47 28 211  ili slanjem mejla na gimnazija@smart.edu.rs.

Požurite sa prijavom kako biste se priključili besplatnim pripremnim časovima za polaganje završnog ispita iz matematike na maloj maturi, ali i prijemnog ispita iz matematike u Računarskoj Gimnaziji Smart.

Svi koji su potpisali predugovor, ne moraju da se dodatno prijavljuju za polaganje prijemnog ispita u Smart gimnaziji, jer se već nalaze na spisku prijavljenih.

Prilikom prijave potrebno je navesti:

Da li učenik/ca pohađa besplatne pripreme iz matematike u Smart gimnaziji;

a) ukoliko učenik/ca pohađa pripreme, navesti samo ime i prezime deteta;

b) ukoliko učenik/ca ne pohađa pripreme u Smart gimnaziji, navesti:

1. ime i prezime deteta i broj telefona;
  2. ime i prezime roditelja ili staratelja i broj telefona;
  3. da li se dete do sada pripremalo iz matematike po Zbirci zadataka za pilaganje završnog ispita iz matematike.

OBAVEZNA DVA USLOVA ZA UPIS:

• Učenik mora da ima 5 iz vladanja po završetku 8. razreda;
  • Učenik mora da položi obavezni PRIJEMNI ispit iz matematike (polaže se u Računarskoj Gimnaziji Smart početkom juna 2020. god, odnosno desetak dana pre polaganja završnog ispita u osnovnim školama tzv. male mature).

Napomena: škola zadržava pravo da po potrebi naknadno sprovede test kod školskog psihologa. Test kod psihologa može biti eliminacioni.

Termin i način polaganja prijemnog ispita biće naknadno i blagovremeno objavljeni. Do samog datuma polaganja ispita se mogu prijaviti kandidati za polaganje prijemnog ispita. Do tada su kandidati dobrodošli na besplatnim pripremama.

Prvih 80 kandidata na prijemnoj listi položenog prijemnog ispita iz matematike mogu upisati Smer za obdarene učenike u Računarskoj gimnaziji.

Za što bolje urađen prijemni ispit, priključite se besplatnoj pripremnoj nastavi iz matematike, koju držimo UŽIVO ONLAJN svakog vikenda po 4 časa, dva časa subotom i dva časa nedeljom.

Ne morate dolaziti u školu. Pozovite na 065/4728211 i rezervišite svom osmaku mesto u grupi.

Uslovi za pohađanje besplatnih pripremnih časova:

• nazvati 065/4728211 za prijavljivanje
  • imati 5 iz vladanja
  • imati pristup Internetu
  • redovno pratiti nastavu (osim opravdanog odsustva)
  • redovno raditi sve domaće zadatke
  • koristiti svaki čas Zbirku zadataka za polaganje završnog ispita iz matematike na kraju osmog razreda (kupuje se u knjižarama), svesku iz matematike, olovku, gumicu

Roditelji na kraju svake pređene oblasti tokom priprema dobijaju rezultate savladanog gradiva.

Nakon položenog prijemnog ispita učenici prilikom upisa podnose sledeća dokumenta:

• Prijava za upis (dobija se u gimnaziji);
  • Svedočanstvo o završenom VI, VII i VIII razredu;
  • Svedočanstvo o završenom osnovnom obrazovanju i vaspitanju;
  • Uverenje o obavljenom završnom ispitu u osnovnom obrazovanju i vaspitanju;
  • Izvod iz matične knjige rođenih;
  • Diplome o osvojenom I, II ili III mestu na međunarodnom i republičkom takmičenju učenika osmog razreda osnovne škole;
  • Diplome ili druge dokaze o posebnim dostignućima.
  • Položen prijemni ispit iz matematike koji organizuje Računarska gimnazija Smart (svi zainteresovani učenici mogu se priključiti besplatnim pripremnim časovima za polaganje prijemnog iz matematike)
  • 1 fotografija učenika za pasoš ili l.k.

Popust na godišnji iznos školarine može se ostvariti u sledećim slučajevima:

• ukoliko roditelj uplati školarinu odjednom za konkretnu školsku godinu u redovnom upisnom roku;
  • ukoliko je učenik ostvario uspeh bilo koja prva tri mesta na nekom Republičkom takmičenju -20%;
  • ukoliko je učenik nosilac Vukove diplome -10%;
  • ukoliko ima starijeg brata ili sestru upisane u Računarskoj gimnaziji Smart -30%;

Napomena: popusti se ne sabiraju.

Za mesto redovnog učenika mogu konkurisati kandidati koji su završili osnovnu školu.

Ne vršimo upis vanrednih učenika.

Sve detaljnije informacije možete dobiti na telefon sekreterijata škole:

021/300-4296, 065 47 28 211

ili na email gimnazija@smart.edu.rs