Aktivnosti Novosti Vannastavne aktivnosti

“Nedelja otvorenih vrata” na Akademiji umetnosti

Danas smo bili na svečanom otvaranju manifestacije “Nedelja otvorenih vrata” Akademije umetnosti u Novom Sadu.

Manifestaciju je otvorila prof. Vesna Ždrnja, prodekan za nastavu Akademije, a nakon pozdravne reči, naši učenici treće i četvrte godine imali su priliku da se upoznaju sa šefovima departmana i rukovodiocima studijskih programa.

Smartovci su pokazali najveće interesovanje za smer dizajn video igara u okviru dramskog departmana, ali i za glumu, kao i za muzički departman.

S obzirom na to da je naš prošlogodišnji maturant, Luka Bosnić, uspešno prošao prijemni i sada je jedan od studenata na smeru dizajn video igara, zainteresovani učenici su imali jedinstvenu priliku da od svog starijeg drugara čuju sve što ih je interesovalo u vezi sa prijemnim ispitom i samim studijama iz prve ruke.

Takođe, dobili su i raspored otvorenih predavanja u toku nedelje kojima će moći da prisustvuju i da se polako pripremaju za prijemni ispit.