Još samo četiri dana do prijemnog ispita – prijavite se

Podsećamo sve zainteresovane da se prijave za polaganje PRIJEMNOG ISPITA za upis na smer – Za obdarene učenike u Računarskoj gimnaziji – tzv. programerski smer do petka, 5. juna na brojeve škole 021/300-4296 i 065 /47 28 211.

Prijemni ispit će se održati u prostorijama škole u nedelju, 7. juna sa početkom u 10h u prostorijama škole (Trg Mladenaca 5).

Pročitajte detaljno objašnjen protokol ulaska u školu i uputstva za rad testa. 👇🧐

Izrada testa

Mesto održavanja: Prostorije škole Računarske gimnazije „Smart“ , Trg Mladenaca 5, Novi Sad na prvom i drugom spratu.

Datum održavanja testa: nedelja, 7.6.2020.g.

Vreme održavanja testa: od 10 do 12h.

Vreme kada učenici moraju biti u školi radi prozivanja: 9.30h.

U nedelju, 7.6.2020. ujutro između 8 i 9 časova, na Viber grupi će biti objavljeni spiskovi učenika po učionicama. Svaki učenik će dobiti broj učionice u koju treba da se javi. Učionice su jasno obeležene. Pratite Viber.

Oni koji nisu na pripremama će biti obavešteni kada dođu u 9.30h u kojoj učionici polažu test.

Na hodnicima će vas dočekati dežurni nastavnici koji će vam pomoći da nađete svoju učionicu.

Zadaci se rade isključivo na overenom i potpisanom papiru koji se dobija od Gimnazije sa unetom šifrom. Drugi papiri neće biti uzeti u obzir.

Zadaci i bodovanje

Broj zadataka na testu: 24

Maksimalan broj bodova za ceo test: 240 bodova

Minimalan broj bodova za prolaz testa: 120 bodova

Na testu će biti osnovni, srednji i napredni nivo težine zadataka.

Rezultati testa – istog dana

Rezultati testa će biti objavljeni istog dana na ulaznim vratima škole i na sajtu škole najkasnije do 20h, ali pod šiframa.

Pri dodeli šifre, važno je da učenik zapiše svoju šifru, kako bi kasnije pronašao svoj rezultat na rang listi.

Uvid u svoj test – 48 sati od objave rezultata

Ako želite, u ponedeljak 8.6.2020. i u utorak 9.6.2020. godine u periodu između 12h i 16h možete doći u školu i tražiti svoj rad na uvid.

Učenik mora poneti sa sobom:

Lični dokument u cilju identifikacije (đačka knjižica, zdravstvena knjižica, pokazna karta i drugo- mada svu decu poznajemo)

Pribor za pisanje (obične olovke, hemijske olovke, gumica, rezač) i pribor za konstruisanje (šestar, komplet trouglova sa lenjirom)

Flašicu vode i eventualno neku čokoladicu, ali bez preterivanja J

Masku obavezno!

Dodatna uputstva:

Upotreba digitrona nije dozvoljena pri izradi testa;

Dodatni papiri za pisanje pomoćnog računa će biti obezbeđeni od strane škole;

Dezinfekciono sredstvo za ruke će biti obezbeđeno od strane škole, nije potrebno poneti svoje;

Ukoliko do 3 dana pre testa, dete ima bilo kakve simptome prehlade (kašalj, temperatura,..) roditelj se mora javiti školi;

Ostala uputstva:

U svakoj učionici će biti maksimalno 10 učenika.

Svaki učenik će, jutro kada se radi test, putem Vibera dobiti broj učionice u kojoj radi test

Pri ulasku na svoj sprat, učenik obućom prolazi dezobarijeru, a onda mora dezinfikovati ruke dezinfekcionim sredstvom koje je škola obezbedila, pre ulaska u svoju učionicu.

Od 9.30 do 10h će trajati raspoređivanje učenika po učionicama i dodela jedinstvene šifre svakom učeniku.

Preostale pripreme:

Do prijemnog, biće održan još 1 vikend priprema: 30.5. i 31.5, što je još 4 časa.

Nakon ovih priprema, u nedelju 31.05.2020.g., deca će dobiti test u elektronskoj formi, koji je probni. Test će deci biti poslat na poslednjem času priprema. Taj test deca rade u svojim sveskama, slikaju i šalju nastavniku najkasnije u nedelju 31.5.2020.g. do 22h na pregledanje.

Rezultati probnog testa i uputstva šta bi još trebalo da provežbaju će biti objavljeno u utorak 2.6.2020.g. najkasnije do 22h.

Upis zavisi od broja bodova SAMO na našem prijemnom ispitu iz matematike, intervjua sa našim školskim psihologom, ali i ponašanja učenika odnosno ocene iz vladanja iz osmog razreda.

Ukoliko učenik nije pohađao naše besplatne pripreme iz matematike, nije potpisan predugovor od strane roditelja ili se još nije prijavio za polaganje prijemnog ispita možete se prijaviti na mejl gimnazija@smart.edu.rs

SVIM OSMACIMA ŽELIMO USPEH NA POLAGANJU!

Računarska Gimnazija „Smart“