Aktivnosti Novosti Vannastavne aktivnosti Zanimljivosti

Izložba fotografija učenice druge godine, Ane Banjac: Mladi kroz vreme

Juče od 18h u prostorijama OPENS-a održala se izložba fotografija naše učenice Ane Banjac na temu “Mladi kroz vreme”. Kroz svoje autorske radove, ova mlada umetnica nas je iz svoje vizure upoznala sa mladima sadašnjice i okom kamere uhvatila šta to mladi 21. veka kriju u sebi.

Ponosni što smo bili u prilici da je podržimo svojim prisustvom, čestitamo Ani na ovom značajnom uspehu u njenom profesionalnom razvoju.

Anina prva samostalna izložba radova organizovana je u okviru OPENS radne sobe volontera koja ima za cilj da pruži prostor volonterima i mladim aktivistima da iskažu svoje ideje i osmisle aktivnosti za druge mlade.

O sebi kaže da je još od malih nogu zaljubljena u umetnost i stvaralaštvo, a o svojoj izložbi:

Mladi kroz vreme je tema koju pokrećem jer želim da probudim u ljudima osećaj za trenutak. Život je jedan, vreme teče i ljudi se menjaju spolja, ali – da li je tako iznutra?

Hajde da zastanemo, zatvorimo oči i osetimo trenutak.
Osetimo sadašnjost i vratimo se u prošlost.
Osetimo promene, razlike i sličnosti.
Osetimo trenutak.”