Informacije o polaganju prijemnog ispita za Programerski smer

Dragi osmaci i poštovani roditelji,

Objavljujemo sve neophodne informacije za polaganje PRIJEMNOG ISPITA za Smer za učenike sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku, tzv. Programerski smer.

Prijemni ispit za Programerski smer je 5. juna 2022. god, a poslednji dan za prijavu je 3. jun.

Svi koji su do sada potpisali predugovor automatski se nalaze na spisku za polaganje i oni ne moraju ponovo da se prijavljuju. Učenici koji pohađaju naše besplatne pripreme iz matematike, a još nisu potpisali predugovor, mogu da se prijave za polaganje kod nastavnice koja im drži pripreme subotom i nedeljom.

Svi drugi koji su zainteresovani za upis na Programerski smer mogu da se prijave za polaganje prijemnog do 3. juna pozivom na broj telefona škole 021/300-4296 ili putem mejla gimnazija@smart.edu.rs.

Zainteresovani za upis na Opšti smer ne polažu naš prijemni ispit iz matematike – dovoljna je prijava putem broja telefona 021/300-4296. Predupisni rok traje do 5. 6. 2022. a uslove za upis pročitajte ovde.

Informacije o polaganju prijemnog ispita za Programerski smer

Izrada testa

Mesto održavanja: Prostorije škole „Smart“ gimnazije, Trg Mladenaca 5, Novi Sad na prvom spratu.

Datum održavanja testa: nedelja, 5. 6. 2022. god.

Vreme kada učenici moraju biti u školi radi prozivanja: 9.30 časova.

Vreme raspoređivanja učenika po učionicama i dodela jedinstvene šifre svakom učeniku: od 9.30 do 10 časova.

Vreme rada testa: od 10 do 12 časova.

Na hodnicima će vas dočekati dežurni nastavnici koji će vam pomoći da nađete svoju učionicu.

Zadaci se rade isključivo na overenom i potpisanom papiru koji se dobija od Gimnazije sa unetom šifrom. Drugi papiri neće biti uzeti u obzir.

Zadaci i bodovanje

Broj zadataka na testu: 24;

Maksimalan broj bodova za ceo test: 240 bodova;

Minimalan broj bodova za prolaz testa: 120 bodova;

Na testu će biti osnovni, srednji i napredni nivo težine zadataka.

Rezultati testa – istog dana (nedelja, 5. jun).

Rezultati testa će biti objavljeni istog dana na ulaznim vratima škole i na sajtu škole najkasnije do 20 časova, ali pod šiframa.

Pri dodeli šifre važno je da učenik zapiše svoju šifru, kako bi kasnije pronašao svoj rezultat na rang listi.

Uvid u svoj test – 48 sati od objave rezultata.

Ako želite, u ponedeljak​, 7. 6. 2022. i u utorak 8. 6. 2022. godine u periodu između 12 i 16 časova možete doći u školu i tražiti svoj rad na uvid.

Učenik treba da ponese sa sobom:

Lični dokument u cilju identifikacije (đačka knjižica, zdravstvena knjižica, pokazna karta i drugo).

Pribor za pisanje (obične olovke, hemijske olovke, gumica, rezač) i pribor za konstruisanje (šestar, komplet trouglova sa lenjirom).

Flašicu vode i eventualno neku čokoladicu, ali bez preterivanja. 🙂

Dodatna uputstva:

Upotreba digitrona nije dozvoljena pri izradi testa;

Dodatni papiri za pisanje pomoćnog računa će biti obezbeđeni od strane škole;

Upis zavisi od broja bodova SAMO na našem prijemnom ispitu iz matematike, intervjua sa našim školskim psihologom, ali i ponašanja učenika, odnosno ocene iz vladanja iz VI, VII i VIII razreda.

Ukoliko učenik nije pohađao naše besplatne pripreme iz matematike, nije potpisan predugovor od strane roditelja ili se još nije prijavio za polaganje prijemnog ispita, možete se prijaviti na mejl gimnazija@smart.edu.rs ili pozivom na broj telfona 021/300-4296.

Svim osmacima želimo uspeh na polaganju!

Gimnazija „Smart“