Važne informacije za upis na Opšti smer – uslovi, popusti, rokovi i potrebna dokumentacija

Odabirom Opšteg smera u Smart gimnaziji birate dobro znanje i pripremljenst za studije na bilo kom fakultetu, kako u našoj zemlji, tako i u inostranstvu.

Zainteresovani za upis na Opšti smer ne polažu naš prijemni ispit iz matematike – dovoljna je prijava.

Prvi korak je da nas pozovete na broj telefona škole 021/300-4296.

Prilikom upisa boduje se opšti uspeh na kraju VI, VII i VIII razreda, ne računajući bodove sa završnog ispita.

Predupisni rok u kom ostvarujete pravo na popust od 720€ i rok za predaju izvoda zaključenih ocena iz elektronskog dnevnika je 5. jun 2022. godine.

Obavezna tri uslova za upis na Opšti smer

• učenik/ca mora da ima 5 iz vladanja po završetku VI, VII i VIII razreda;
  • učenik/ca mora da prođe intervju i testiranje za upis u srednju školu kod našeg školskog psihologa (možete se ODMAH prijaviti za intervju i testiranje);
  • učeniku/ci se boduje opšti uspeh na kraju VI, VII i VIII razreda, ne računajući bodove sa završnog ispita, dakle BODOVI SA ZAVRŠNOG ISPITA SE NE RAČUNAJU.

Prilikom upisa na ovaj smer, posebnu PREDNOST imaju učenici koji su đaci generacije, vukovci, odlični sa prosekom 5,00, te prosečno odlični, pa vrlo dobri, a prema sledećoj skali dodatnih bodova:

Način bodovanja za upis na Opšti smer:

razredi procek ocena zaokružen na dve decimale koeficijent množenja +Smart bodovi na opšti uspeh  +posebni Smart bodovi  za izuzetan uspeh UKUPNO
6. 5,00   10
7. 5,00   10
8. 5,00   10
ukupno 15,00  x 4 30 10 100,00
  NAČIN RAČUNANJA BODOVA ZA OPŠTI SMER
15  *  4  +  30  +  10  =  100,00

Smart bodovi za opšti uspeh
za prosek 5.00              +10
za prosek odličan           +5
za prosek vr.dobar         +2
za prosek dobar ili dovoljan                          +0
+ posebni Smart bodovi

za izuzetan uspeh

Đak genracije                  +10
Vukova diploma              +5

Nakon zaključenja rang liste, učenici prilikom upisa podnose sledeća dokumenta:

• jedna fotografija učenika za pasoš ili l.k.
  • prijava za upis (dobija se u gimnaziji);
  • svedočanstvo o završenom VI, VII i VIII razredu;
  • svedočanstvo o završenom osnovnom obrazovanju i vaspitanju;
  • uverenje o obavljenom završnom ispitu u osnovnom obrazovanju i vaspitanju;
  • izvod iz matične knjige rođenih;
  • dokaz o starateljstvu, u slučaju da su roditelji razvedeni ili je treće lice staratelj (može kopija);
  • diplome o osvojenom I, II ili III mestu na međunarodnom i republičkom takmičenju učenika osmog razreda osnovne škole;
  • diplome ili druge dokaze o posebnim dostignućima.

Popust na godišnji iznos školarine može se ostvariti u sledećim slučajevima:

• ukoliko roditelj/staratelj uplati školarinu odjednom za konkretnu školsku godinu u redovnom upisnom roku;
  • ukoliko potpiše predugovor;
  • ukoliko je učenik/ca đak generacije -30%;
  • ukoliko je učenik/ca ostvario/la uspeh bilo koja prva tri mesta na nekom od Republičkih takmičenja -20%;
  • ukoliko je učenik/ca nosilac Vukove diplome -10%;
  • ukoliko ima starijeg brata ili sestru upisane u gimnaziji Smart -30%.

Napomena: popusti se ne sabiraju za uspehe i starije dete.

Za mesto redovnog učenika mogu konkurisati kandidati koji su završili osnovnu školu.

Ne vršimo upis vanrednih učenika.

Ne radimo prekvalifikacije i dokvalifikacije.