Dramska sekcija Muzička sekcija Novosti Opšte informacije Ostale sekcije Sekcije Školska 2023-2024 Školske proslave

Обележавање школске славе, Светог Саве

Обележили смо школску славу, Светог Саву и овим путем се захваљујемо свима који су учествовали и присуствовали прослави!

Свечаност смо започели традиционално химном Светом Сави у извођењу нашег хора под вођством наставнице Маријане Антић.

У наставку је уприличено сечење славског колача, а присутнима се речима љубави и духовног надахнућа обратио и свештеник, отац Александар Игњатов. Присутне је поздравила и директорка школе, Јелена Десница, као и овогодишњи кум, отац ученика Вука Брадоњића.

Кум школе сваке године бира се поново и увек буде родитељ неког од ученика из првог разреда, оног који током првог полугодишта оствари најбољи успех. Сем овог, критеријум за најбољег ученика првог разреда укључује и његов однос према другим ученицима, стварање пријатељстава, спремност да помогне и друге врлине.

Осим музичког програма, ученици су, уз помоћ наставнице Јелене Стојшић и наставника Немање Пеленгића, припремили пригодне беседе, рецитације, као и два драмска приказа која нису оставила равнодушним никога у публици. Програм су пропратили наши драги гости: кумови, родитељи и наставници. Након програма, дружење је настављено у неформалној атмосфери.

Захваљујемо се и свим ученицима и наставницима који су својим трудом и ангажовањем допринели да се кроз ову приредбу осети прави дух светосавља.

Учесници хора (под руководством наставнице музичког васпитања, Маријане Антић):

Исидора Марија Иличић – IV1, Лаура Холи – III3, Теодора Пудар – III3, Ленка Миловац – I2, Анастасија Гуркиња – I4, Жарко Субић – III2, Никола Недељков – I4, Филип Грујић – I4, Немања Стојановић – I1, Илија Јовановић – I1

Учесници драмског дела програма (под руководством наставника верске наставе, Немање Пеленгића и наставнице српског језика и књижевности, Јелене Стојшић):

Рецитација песме владике Николаја: Јована Стојшић – III3
,,Молитва Светом Сави” (одломак из дела ,,Знакови поред пута”, Иво Андрић): Страхиња Мијић – II1
Одломак из аутобиографског дела Михајла Пупина ,,Од пашњака до научењака”: Вук Брадоњућ – I2
Скеч ,,Научници”: Вук Брадоњић – I2, Матеја Гољевац – III1, Страхиња Мијић – II1, Константин Хома – III3
Скеч: ,,Свети Сава – крсна слава”: Ленка Миловац – I2, Адриана Валентин – III1, Огњен Игњатовић – II1, Матеја Карановић – I3, Сара Ковачевић – III3