Aktivnosti Novosti Školska 2023-2024 Vannastavne aktivnosti

Naša učenica III3 odeljenja, Jovana Stojšić, članica je Dečjeg saveta pri kancelariji pokrajinskog ombudsmana

Naša učenica III3 odeljenja, Jovana Stojšić, učestvovala je u trodnevnom seminaru na Paliću, koji je organizovao Dečji savet – stalno radno telo koje je osnovao pokrajinski zaštitnik građana – ombudsman. Jovana je jedna od ukupno 15 učenika iz svih krajeva Vojvodine koji su izabrani putem javnog konkursa. Članove Dečjeg saveta čine učenici od 8. razreda osnovne škole do 4. razreda srednje škole i jako smo ponosni što je naša Jovana jedna od odabranih na konkursu.

Kako bi se ostvarilo aktivnije uključivanje mladih u ostvarivanju njihovih prava, učesnici su na seminaru imali za cilj da savladaju metodologiju vršnjačke edukacije kroz radioničarski rad na različite teme koje su sastavni deo njihovih života, prava, obaveza, sloboda i odgovornosti. Više o značaju ovog projekta i samom događaju pročitajte u tekstu portala Politika.