Uslovi upisa u novu školsku 2023/2024. godinu u predupisnom roku

Prijave za upis za školsku 2023/24. godinu u Smart gimnaziju počele su od 1. septembra 2022. god. u predupisnom roku. Iskoristite popust u predupisnom roku i uštedite 720€.

Za svojih 13 godina postojanja Gimnazija Smart uspešno je ispratila 10 generacija, a trenutno školu pohađa  210 redovnih učenika. Škola ne upisuje vanredne učenike, ne sprovodi prekvalifikacije i dokvalifikacije. Vrednujemo posvećenost nastavnika i učenika, marljivo učenje i dobro vaspitanje.

Ukoliko vam se čini da je rano za odabir srednje škole, naše iskustvo pokazuje da se polovina naših učenika, a posebno odličnih i vukovaca, interesuje i prijavi upravo u prvom polugodištu dok su osmi razred. Dakle, na vreme.

Uslovi za upis na Programerski ili na Opšti smer:

• učenik/ca mora da ima 5 iz vladanja po završetku VI, VII i VIII razreda;
  • učenik/ca mora da prođe intervju za upis u srednju školu kod našeg školskog psihologa
  • učeniku/ci se boduje opšti uspeh na kraju VIII razreda, ne računajući bodove sa završnog ispita, dakle BODOVI SA ZAVRŠNOG ISPITA SE NE RAČUNAJU.
    • posebno preporučujemo (nije obavezno) redovno pohađanje besplatnih časova matematike vikendom za osmake od februara do maja.

POZOVITE ODMAH: 021/300-4296

Prijave su otvorene za sve zainteresovane za dva smera, a planirani broj učenika za upis 2023/24. je:

•  Smer za učenike sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku (Programerski smer) – 3 odeljenja po 20 učenika (ukupno 60);
  • Opšti tip gimnazije (Opšti smer) – 1 odeljenje od 20 učenika (ukupno 20 učenika).

Napomena: Moguće su izmene u odnosu na interesovanje.

Upis učenika će se vršiti u:

•  predupisnom roku do popunjavanja svih, ukupno 80 mesta, a najkasnije do 1. juna 2022. god. potpisivanjem predugovora;
  • redovnom roku koji propiše Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja do popunjavanja upražnjenih mesta.

Koji je prvi korak za upis?

Pozovite  odmah na 021/300-4296 i zakažite svoj termin za razgovor sa direktorkom i posetu školi.

Požurite sa pozivom, kako biste:

• zakazali prvi obavezni razgovor upoznavanja, razmene informacija sa direktorkom škole, imali priliku da obiđete školu i informišete se o ceni;
  • zakazali intervju kod školskog psihologa;
  • upisali svoje dete na naše besplatne pripremne časove iz matematike u Gimnaziji Smart pozivom na 021/300-4296 i pripremili ga za završni ispit u osnovnoj školi.

Dani otvorenih vrata u Smart gimnaziji su svakog radnog dana u terminima po dogovoru sa zainteresovanim roditeljima.

Pozovite odmah broj telefona škole 021/300-4296 i zakažite svoj termin dolaska.

Besplatne pripreme iz matematike za sve zainteresovane učenike za upis na oba smera (februar, mart, april, maj)

Početi sa pripremama na vreme ključ je svakog uspeha.

Gimnazija Smart organizuje BESPLATNU pripremnu nastavu za učenike osmih razreda koji planiraju da upišu Gimnaziju Smart, bez obzira na to za koji su smer zainteresovani – Programerski ili Opšti, a koji žele:

•  da poboljšaju svoje znanje i trenutnu ocenu iz matematike u osmom razredu;
  • da imaju što bolju PRIPREMU i sam USPEH na završnom ispitu iz matematike na kraju osnovne škole;
  • da popune eventualne praznine u znanju i bolje se pripreme za samu nastavu u našoj školi.

Pripreme počinju 4. februara 2023. god. održavaće se tokom februara, marta, aprila i maja, subotom i nedeljom, po dva školska časa (ukupno 4 časa svakog vikenda) u prostorijama naše škole.

Za što bolji rezultat važno je da se već sada prijavite i krenete od samog početka sa besplatnim pripremama. Ukoliko su naše pripreme već krenule dok čitate ovaj tekst, odmah se javite da se kandidat pridruži pripremama.

Pripreme će se održavati u učionici, a broj mesta u učionici je ograničen! Primamo 4 grupe od po 20 učenika. Ukoliko u trenutku vaše prijave nema više mesta u učionici, moguće je onlajn uživo pohađanje priprema.

Prijavite se odmah i obezbedite mesto u grupi svom osmaku pozivom broja telefona gimnazije 021/300-4296 ili putem mejla gimnazija@smart.edu.rs.

Isplati se biti odličan đak!

Posebnu PREDNOST imaju učenici koji su đaci generacije, vukovci, odlični sa prosekom 5.00, prosečno odlični, te vrlo dobri, jer što su bolji đaci na upisu – to je niža cena školarine. Zato su kod nas dve trećine upisanih iz godine u godinu upravo odlični i vukovci, a jedna trećina vrlo dobri đaci po uspehu. Za upit o visini školarine POZOVITE 021/300-4296. Plaćanje je mesečno.

Poseban popust na školarinu:

• ukoliko upiše školu u predupisnom roku;
  • ukoliko je učenik/ca nosilac Vukove diplome -10%;
  • ukoliko je učenik/ca ostvario/la uspeh bilo koja prva tri mesta na nekom od Republičkih takmičenja -20%;
  • ukoliko ima starijeg brata ili sestru upisane u Gimnaziji Smart -20%;
  • ukoliko roditelj/staratelj uplati školarinu odjednom za konkretnu školsku godinu u redovnom upisnom roku;
  • ukoliko je učenik/ca đak generacije -30%.

Nakon zaključenja rang liste, učenici prilikom upisa podnose sledeća dokumenta:

• prijava za upis (dobija se u gimnaziji);
  • jedna fotografija učenika za pasoš ili l.k.
  • svedočanstvo o završenom VI, VII i VIII razredu;
  • svedočanstvo o završenom osnovnom obrazovanju i vaspitanju;
  • uverenje o obavljenom završnom ispitu u osnovnom obrazovanju i vaspitanju;
  • izvod iz matične knjige rođenih;
  • u slučaju da su roditelji razvedeni ili je treće lice staratelj dokaz o starateljstvu, (može kopija);
  • diplome o osvojenom I, II ili III mestu na međunarodnom i republičkom takmičenju učenika osmog razreda osnovne škole;
  • diplome ili druge dokaze o posebnim dostignućima.

Dobro došli u Gimnaziju Smart!