Aktivnosti Digitalni marketing sekcija Novinarska sekcija Sekcije Školska 2021-2022 Vannastavne aktivnosti

Učestvovali smo u radionici o medijskoj pismenosti

Svakodnevno smo izloženi informacijama putem različitih vrsta medija i zato je važno da budemo medijski pismeni, da naučimo kritički da čitamo medijske poruke, da prepoznamo lažne vesti i da formiramo stavove.

Naši učenici III2 odeljenja učestvovali su u radionici Novosadske novinarske škole, na kojij su imali priliku da nauče o osnovama medijske pismenosti.

Cilj radionice bio je da se unaprede veštine učenika u domenu razumevanja medija, kritičkog promišnjanja o medijskim porukama i odgovornom kreiranju medijskog sadržaja.

Ovim putem se zahvaljujemo Novosadskoj novinarskoj školi na saradnji i jedva čekamo sledeće druženje!