Aktivnosti Novosti Opšte informacije Školska 2023-2024 Vannastavne aktivnosti

Posetili smo izložbu “Etički izazovi novih tehnologija: ChatGPT i obrada prirodnih jezika” u KS Svilara

U Kulturnoj stanici Svilara posetili smo izložbu “Etički izazovi novih tehnologija: ChatGPT i obrada prirodnih jezika”.

Napredovanje tehnologija sa sobom donose nove etičke izazove i društvene posledice.

U okviru interaktvine radionice “PREPOZNAJ FALSIFIKAT: ChatGPT i DALL-E u kontekstu domaćeg kulturnog nasleđa”, učenici su se upoznali sa osnovnim terminima u vezi sa tehnologijom obrade prirodnih jezika, a zatim im je bila dodeljena uloga ,,falsifikatora” u ChatGPT delu radionice ili ,,procenjivača” u DALL-E segmentu radionice, gde su učenici zamenili strane i dobili priliku da se oprobaju u obe uloge.

Sa zadovoljstvom preporučujemo izložbu i radionicu, a više informacija možete pročitati ovde.

* fotografije: KS Svilara