Ugledni časovi – Moji prvi časovi nemačkog jezika

U našoj/Vašoj školi „Smart“ zaživela je praksa među nastavnim osobljem da posećujemo časove jedni drugima.

Priznajem da na prvom posećenom času fizike nisam mogla bilo šta da pojmim. „Viša matematika“.

Da bih izbegla daljnje frustracije, sledećeg puta odvažila sam se i krenula na čas koleginice Nataše, iako nikad ranije nisam izučavala nemački jezik.

Ipak, uglavnom, predajemo poreklom indoevropske jezike, tako da sam mogla da saobrazim o čemu se „parla“. Mislim da sam bila dobro startovala. 😀 Neuobičajen je osećaj kada sediš među učenicima i sam se osećaš kao đače.

I pretprošlog utorka opet krenem na nemački. Isto odeljenje, mila prijatna koleginica, a momenat više nego pogodan.

Učenici su se pripremali za predstojeću ekskurziju ka dvorcima Bavarske. Koleginica je verzirano krenula da nas vodi u susret putešestviju. Zaista sam živahno osluškivala melodiju novog i usvojila nekoliko fraza, nezaobilaznih na proputovanju.

Valjalo bi da odem i na sledeći čas da čujem utiske i utvrdim novostečeno šturo znanjce.

Pri učenju veoma je važan i često presudan voljni momenat. Meni se sve podudarilo – određeno životno iskustvo, visoka motivisanost, sjajan neusiljen predavač.

Blagodarim i koleginici, i Školi za novi putokaz.