Aktivnosti Digitalni marketing sekcija Novinarska sekcija Ostale sekcije Sekcije Zanimljivosti

U školi su nas naučili…

Na Balkanskom poluostrvu, na brdovitom Balkanu, u zemlji Srbiji kroz koju protiče Dunav, postoji grad pun ljubavi i snova, Novi Sad. Baš u ovom prelepom gradu na Trgu mladenaca, nalazi se naša jedinstvena škola SMART.

Otvorivši vrata znanja naše škole, profesori su nas naučili kako da programiramo, granice sveta, gravitacionu silu, unutrašnju energiju tela, vektorske proizvode, unutrašnju građu ćelije….

Kao i da svim tim formulama i izračunavanjem ne možemo dobiti formulu ljubavi.

Da ljubav treba da zanima svakog, jer je u nama. Ona pomera granice, zaustavlja kišu, pomera planine i otapa sneg. Trudimo se kolektivno da svaki dan učinimo nekog srećnim sa međusobnim poštovanjem, lepom rečju, znanjem i kulturom. I ako od toga ništa ne uspe da barem naše prisustvo bude nekom poklon. Cenivši sebe, učimo da cenimo i druge ljude (prijatelje) oko sebe. Da su međusobni odnosi zasnovani na komunikaciji i kompromisu.

Trudimo se da ostavimo za sobom memoare i uklešemo ih u zidove škole – koji će i kad budemo otišli ostati urezani u našim srcima, u zidovima, karakteru i mislima.

autorka teksta: Simona Majkić, III-2
fotografija: Paja Kećanski, III-1