Popunjena prva tri odeljenja – razmatramo upisivanje i četvrtog

Potpisano je 60 predugovora i time je treće odeljenje za školsku 2020/21. godinu popunjeno.

S obzirom na interesovanje, ali i novonastale okolnosti, Računarska gimnazija Smart razmatra UPIS ČETVRTOG I JEDINOG PREOSTALOG ODELJENJA za novu školsku godinu.

Svi zainteresovani mogu upisati svog osmaka u dva roka:

• u predupisnom roku – potpisivanje predugovora uz pravo na popust (ušteda 720€) vrši se do prijemnog ispita iz matematike koji se polaže u Računarskoj gimnaziji Smart;
  • u redovnom roku koji propiše Ministarstvo prosvete, nauke i tehnologije.

Koji je prvi korak za upis?

Svi zainteresovani za polaganje prijemnog ispita iz matematike u Smart gimnaziji za školsku 2020/21. godinu mogu da se prijave i dobiju više informacija svakog radnog dana od 9 do 19h putem telefona 021/300-4296 ili 065 /47 28 211  ili slanjem mejla na gimnazija@smart.edu.rs.

Svi koji su potpisali predugovor, ne moraju da se dodatno prijavljuju za polaganje prijemnog ispita u Smart gimnaziji, jer se već nalaze na spisku prijavljenih.

Prilikom prijave potrebno je navesti:

1. ime i prezime deteta i broj telefona;
  2. ime i prezime roditelja ili staratelja i broj telefona;
  3. da li se dete do sada pripremalo iz matematike po Zbirci zadataka za pilaganje završnog ispita iz matematike.

OBAVEZNA DVA USLOVA ZA UPIS:

• Učenik mora da ima 5 iz vladanja po završetku 8. razreda;
  • Učenik mora da položi obavezni PRIJEMNI ispit iz matematike (polaže se u Računarskoj Gimnaziji Smart početkom juna 2020. god, odnosno desetak0 dana pre polaganja završnog ispita u osnovnim školama, tzv. male mature).

Napomena: škola zadržava pravo da po potrebi naknadno sprovede test kod školskog psihologa. Test kod psihologa može biti eliminacioni.

Termin i način polaganja prijemnog ispita biće naknadno i blagovremeno objavljeni.

Do samog datuma polaganja ispita se mogu prijaviti kandidati za polaganje prijemnog ispita.

Nakon položenog prijemnog ispita učenici prilikom upisa podnose sledeća dokumenta:

• Prijava za upis (dobija se u gimnaziji);
  • Svedočanstvo o završenom VI, VII i VIII razredu;
  • Svedočanstvo o završenom osnovnom obrazovanju i vaspitanju;
  • Uverenje o obavljenom završnom ispitu u osnovnom obrazovanju i vaspitanju;
  • Izvod iz matične knjige rođenih;
  • Diplome o osvojenom I, II ili III mestu na međunarodnom i republičkom takmičenju učenika osmog razreda osnovne škole;
  • Diplome ili druge dokaze o posebnim dostignućima.
  • Položen prijemni ispit iz matematike koji organizuje Računarska gimnazija Smart (svi zainteresovani učenici mogu se priključiti besplatnim pripremnim časovima za polaganje prijemnog iz matematike)
  • 1 fotografija učenika za pasoš ili l.k.

Popust na godišnji iznos školarine može se ostvariti u sledećim slučajevima:

• ukoliko roditelj uplati školarinu odjednom za konkretnu školsku godinu u redovnom upisnom roku;
  • ukoliko je učenik ostvario uspeh bilo koja prva tri mesta na nekom od Republičkih takmičenja -20%;
  • ukoliko je učenik nosilac Vukove diplome -10%;
  • ukoliko ima starijeg brata ili sestru upisane u Računarskoj gimnaziji Smart -30%;

Napomena: popusti se ne sabiraju.

Za mesto redovnog učenika mogu konkurisati kandidati koji su završili osnovnu školu.

Ne vršimo upis vanrednih učenika.

Sve detaljnije informacije možete dobiti na telefon sekreterijata škole:

021/300-4296, 065 47 28 211

ili na email gimnazija@smart.edu.rs