Aktivnosti Školska 2019-2020 Zanimljivosti

Pogledajte kako izgleda programerski projekat maturanata – #Smart hotel

Pogledajte prezentaciju jednog veoma uspešno realizovanog programerskog projekta naših maturanata. 👏🎓

U okviru predmeta modeli i baze podataka kod profesorke Maje Đaković, Smart maturanati su za zaključnu ocenu dobili zadatak da naprave aplikaciju koja će simulirati i obraditi osnovne funkcije i podatke za neki realan sistem. Rad na projektu podrazumevao je implementaciju stečenog znanja iz svih predmeta iz programerske grupe predmeta koje su učenici pohađali za ove četiri godine školovanja u Računarskoj gimnaziji Smart.

Projekti su bili na temu: pametna kuća, pametni hotel, pametni restoran i banka. Učenici su bili su podeljeni u timove i pored određenih kontrolnih tačaka, imali su zadatak da osmisle i dodaju svoje ideje.

Čestitamo im i želimo da nastave sa dobrim radom! 😊