Počeo je upis u školsku 2021/22. godinu u Smart gimnaziji

Ove školske 2020/21. godine u Smart gimnaziju upisana su tri odeljenja po 20 učenika. Od ukupno 60 učenika, upisano je 40 odličnih od kojih 7 je vukovaca, 18 vrlo dobrih i dva učenika imaju opšti uspeh dobar.

Statistika nam pokazuje da sve više rastemo i razvijamo se, ali i da je opšti uspeh učenika koji se odlučuju za našu gimnaziju sve bolji.

U poslednje četiri školske godine, Smart gimnaziju odlučilo je da upiše ukupno 116 odličnih učenika, od kojih je njih 28 vukovaca.

Kako cenimo znanje, rad i trud, poseban popust na školarinu i sledeće školske godine imaju đaci generacije, vukovci i učenici sa uspesima na Republičkim takmičenjima.

Školska godinaUkupno odeljenjaUkupno upisanih
učenika
Vukovci Odlični učeniciVrlo
dobri učenici
Dobri učenici
2020/21360733182
2019/20360923 235
2018/19360722 292
2017/18238510194

Počeo je upis u školsku 2021/22. godinu u Smart gimnaziji

Ukoliko vam se čini da je rano za odabir srednje škole, mi kažemo – nije rano za Smart odluku, već je na vreme!

Prijave za upis u Računarsku gimnaziju “Smart” Novi Sad počele su 1. septembra 2020. god, a mesta se popune već u predupisnom roku – dva meseca pre svih drugih škola.

Prijave su otvorene za sve zainteresovane za smer: Za obdarene učenike u Računarskoj gimnaziji (programeri), a imamo kapacitet za četiri odeljenja po 20 učenika (ukupno 80 učenika).

Redovan upis učenika će se vršiti u:

• predupisnom roku do popunjavanja 80 mesta a najkasnije do 01. juna 2022. god. potpisivanjem predugovora
  • redovnom roku koji propiše Ministarstvo prosvete, nauke i tehnologije

Koji je prvi korak za upis?

Ukoliko ste zainteresovani za upis, pozovite nas već sada na 021/300-4296 i na vreme zakažite svoj termin za razgovor i posetu školi.  Požurite sa prijavom, kako biste:

• zakazali prvi obavezni razgovor upoznavanja i razmena informacija sa direktorom škole
• priključili besplatnim pripremnim časovima za polaganje prijemnog ispita iz matematike u Računarskoj gimnaziji Smart
• zakazali testiranje kod školskog psihologa

Dani otvorenih vrata u Smart gimnaziji su:

• ponedeljak, sreda i petak od 14 do 16h
  • utorak i četvrtak od 16 do 18h

Pozovite odmah i zakažite svoj termin dolaska.

Besplatne pripreme iz matematike za sve zainnteresovane za upis
Početi sa pripremama na vreme, ključ je svakog uspeha.
Smart gimnazija organizuje BESPLATNU pripremnu nastavu za učenike osmih razreda za polaganje prijemnog ispita iz matematike za upis u našu školu. Prijavite se – prva grupa je već popunjena.

Vrednujemo znanje i vaspitanje
Poseban popust na školarinu:

• ukoliko je učenik ostvario uspeh bilo koja prva tri mesta na nekom od Republičkih takmičenja -20%;
  • ukoliko je učenik đak generacije -20%;
  • ukoliko je učenik nosilac Vukove diplome -10%;

Ne primamo učenike sa smanjenom ocenom iz vladanja u VII i VIII razredu.

Obavezna tri uslova za upis
Uprava škole je donela odluku o izmeni uslova da učenik/ca mora da ima 5 iz vladanja po završetku VIII razreda – za upis u 2021/22. školsku godinu učenik/ca mora da ima 5 iz vladanja po završetku VII i VIII razreda.
Sa tom izmenom, uslovi za upis u Smart gimnaziju su:

• učenik/ca mora da ima 5 iz vladanja po završetku VII i VIII razreda;
  • učenik/ca mora da prođe intervju i testiranje za upis u srednju školu kod našeg školskog psihologa (možete se ODMAH prijaviti za intervju i testiranje);
  • učenik/ca mora da položi obavezni PRIJEMNI ispit iz matematike koji se polaže u Računarskoj gimnaziji Smart

Kandidati mogu da se prijave za polaganje prijemnog ispita do samog datuma polaganja ispita.
Nakon položenog prijemnog ispita, učenici prilikom upisa podnose sledeća dokumenta:

• jedna fotografija učenika za pasoš ili l.k.
  • prijava za upis (dobija se u gimnaziji);
  • svedočanstvo o završenom VI, VII i VIII razredu;
  • svedočanstvo o završenom osnovnom obrazovanju i vaspitanju;
  • uverenje o obavljenom završnom ispitu u osnovnom obrazovanju i vaspitanju;
  • izvod iz matične knjige rođenih;
  • diplome o osvojenom I, II ili III mestu na međunarodnom i republičkom takmičenju učenika osmog razreda osnovne škole;
  • diplome ili druge dokaze o posebnim dostignućima.
  • položen prijemni ispit iz matematike koji organizuje Računarska gimnazija Smart

Popust na godišnji iznos školarine može se ostvariti u sledećim slučajevima:

• ukoliko roditelj uplati školarinu odjednom za konkretnu školsku godinu u redovnom upisnom roku;
  • ukoliko je učenik đak generacije -20%;
  • ukoliko je učenik nosilac Vukove diplome -10%;
  • ukoliko ima starijeg brata ili sestru upisane u Računarskoj gimnaziji Smart -30%.

Napomena: popusti se ne sabiraju.
Za mesto redovnog učenika mogu konkurisati kandidati koji su završili osnovnu školu.
Ne vršimo upis vanrednih učenika. Ne radimo prekvalifikacije i dokvalifikacije.