Novosti OnLine vršnjačka edukacija Opšte informacije Sekcije Školska 2020-2021 Zanimljivosti

Nastavljamo međunarodnu saradnju sa vršnjacima i onlajn

U narednom periodu ugostićemo profesore i učenike iz Brazila, Meksika, Nigerije, Filipina, Velike Britanije…

Ove nedelje imali smo priliku da naučimo mnoge zanimljivosti o Maroku, jeziku ove države, običajima, hrani, piću, muzici i ovom prilikom se zahvaljujemo gostujućem profesoru Rašidu Meftah, čije utiske originalno možete pročitati OVDE, a evo i prevoda:

“Uživao sam u razgovoru sa profesorkom Sanjom Đukić i njenim učenicima iz Srbije, putem Microsoft Teams-a. Bilo je zabavno učiti o različitim kulturama i o sistemu obrazovanja. Bila je ovo sjajna prilika da upoznam Sanjine učenike sa ljudima iz Maroka, sa našom kuhinjom kuhinjom, proslavama, muzikom i obrazovanjem.

Nakon sjajnog razgovora, dogovorili smo se da nastavimo sa ovakvom vrstom kulturne i edukativne razmene kroz druge projekte, koji uključuju naše učenike. Bilo je lepo iznenađenje videti srpske učenike koji su kao svoju pozadinu (u Microsoft Teams programu) postavili zastave Maroka.”

Sledeće nedelje u gostima nam je profesor iz Tunisa i njegovi učenici, koji će i od nas čuti nešto o Srbiji i Novom Sadu. Jedva čekamo! 🙂