Takmičenja Takmičenja 2018-2019 Zanimljivosti

Nagrade za naše učenike na takmičenju u recitovanju

Na gradskoj smotri recitatora koja je održana u nedelju, 10. marta, učenica drugog razreda naše škole, Tara Desnica, bila je jedan od najboljih takmičara i time sebi obezbedila učešće na okružnom takmičenju.

Tara je recitovala pesmu „Pegla“ koju je napisao Marko Šelić, a od stručnog selektora dobila je samo reči hvale. Kao i prethodnih godina, učenike i studente ocenjivao je glumac i prvak Drame Srpskog narodnog pozorišta Miodrag Petrović. Od ukupno 32 takmičara u starijem uzrastu (srednjoškolci i studenti) u dalji nivo plasiralo se njih 10, među kojima su i recitatori na jezicima nacionalnih manjina.

Osim Tare, iz naše škole nastupile su i učenica drugog razreda Milica Kovačević sa pesmom „Devojačka molba“ Desanke Maksimović, i učenice trećeg razreda Simona Majkić („Plava grobnica“ Milutin Bojić) i Nataša Cvijanović („Ženski Lazar“ Silvije Plat). Učenice je na recitatorskoj sekciji pripremala profesorka srpskog jezika i književnosti Sanja Đukić.

Okružno takmičenje održava se u nedelju, 17. marta u Baču. Navijamo za Taru i želimo joj mnogo uspeha!